• 20 mln zł na termomodernizację budynków szkół w Gminie Bochnia

Dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz merytorycznemu, którym objęła Gminę Bochnia, Fundacja dla Edukacji Ekologicznej możliwa jest realizacja projektu “Termomodernizacja…

Continue reading
  • Podpisanie umowy projektowej

/*! elementor - v3.21.0 - 26-05-2024 */ .elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-stacked .elementor-drop-cap{background-color:#69727d;color:#fff}.elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-framed .elementor-drop-cap{color:#69727d;border:3px solid;background-color:transparent}.elementor-widget-text-editor:not(.elementor-drop-cap-view-default) .elementor-drop-cap{margin-top:8px}.elementor-widget-text-editor:not(.elementor-drop-cap-view-default) .elementor-drop-cap-letter{width:1em;height:1em}.elementor-widget-text-editor .elementor-drop-cap{float:left;text-align:center;line-height:1;font-size:50px}.elementor-widget-text-editor .elementor-drop-cap-letter{display:inline-block} Miło nam poinformować, iż Gmina Bochnia rozpoczęła projekt “Termomodernizacja budynków szkół Gminy Bochnia”, wspierany przez Program “Środowisko, Energia i Zmiany klimatu” finansowany częściowo przez Fundusze norweskie i EOG. Projekt otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 14 mln zł, przy całkowitym koszcie wynoszącym 20 mln zł. Inicjatywa ta ma na celu kompleksową modernizację energetyczną szkolnych budynków w Bochni, co obejmuje zarówno działania zmniejszające zapotrzebowanie na ciepło, jak i instalacje fotowoltaiczne, które ograniczą zużycie energii elektrycznej. To ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i oszczędności energetycznych w Gminie Bochnia. Projektem “Termomodernizacji budynków szkół Gminy Bochnia” objęte zostały:  Zespół Szkół Gminnych im. Adama Mickiewicza w Baczkowie, Zespół Szkół Gminnych im. Henryka Sienkiewicza w Bogucicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy, Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Damienicach, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowicy, Zespół Szkół Gminnych im. Marii Skłodowskiej Curie w Łapczycy, Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych, Szkoła Podstawowa im. Gen. Józefa Bema w Pogwizdowie, Zespół Szkół Gminnych w Proszówkach, Zespół Szkół Gminnych im. Henryka Sienkiewicza w Stanisławicach. Wsparcie merytoryczne z zakresu edukacji ekologicznej i informacji zapewni Fundacja dla Edukacji Ekologicznej.

Continue reading